Czy można malować sztuczne rzęsy?

Pytanie, czy można malować sztuczne rzęsy mascarą do rzęs, wraca jak bumerang podczas naszych kursów stylizacji rzęs w Warszawie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym może skończyć się malowanie przedłużonych i zagęszczonych rzęs. Dlaczego lepiej z tego zrezygnować i jakie konsekwencje może mieć pociągnięcie sztucznych rzęs tuszem do rzęs, który następnie zmywamy płynem do demakijażu?

Dlaczego chcemy malować przedłużane i zagęszczane rzęsy mascarą?

Wydawać by się mogło, że efekt, jaki uzyskujemy przez zagęszczenie rzęs, jest wystarczający, aby poprawić urodę. Nic bardziej mylnego. Wielu kobietom wydaje się, że makijaż oczu będzie jeszcze bardziej efektowny, gdy pomalują rzęsy czarną mascarą. Czasami także kobiety chcą nieco odświeżyć swój look i decydują się na użycie mascary kolorowej (na przykład fioletowej). Co się dzieje z doczepianymi kępkami rzęs w sytuacji, gdy pomalujemy je tuszem?

Czy stylistka powinna odradzać klientkom malowanie sztucznych rzęs mascarą?

Decyzja o tym, czy pomalować doczepiane rzęsy tuszem jest kwestią indywidualną. Stylistka rzęs może jedynie podpowiedzieć, jakie konsekwencje przyniesie taki zabieg. Niestety, w przypadku czynności malowania tuszowania rzęs zagęszczanych mascarą, konsekwencje mogą być wyłącznie negatywne. Jedynym absolutnym twierdzeniem, jaki klientka powinna usłyszeć od stylistki rzęs jest zakaz przemywania rzęs wodą przez co najmniej 48 godzin.

Dlaczego nie należy malować sztucznych rzęs?

Rzęsy doczepiane nie zachowują się tak jak żywe włoski. Nie są tak sprężyste i nie trzymają się tak mocno ciała, jak rzęsy naturalne. Mascara okropnie je skleja, co nie wygląda efektownie. Próby zmycia rzęs z naskórka, kurzu i martwego naskórka, których dokonujemy na co dzień podczas rutynowych zabiegów higienicznych są wystarczającym obciążeniem dla sztucznych rzęs. Jeśli dołożymy do tego konieczność usunięcia mocno trzymającej się wodoodpornej mascary, otrzymamy sytuację, w której, aby uzyskać pożądany efekt, musimy zastosować agresywne tarcie przy użyciu silnych środków czyszczących. Może to spowodować, że sztuczne rzęsy będą odpadały znacznie szybciej niż standardowo.

Skutki zdrowotne zaniechania utrzymywania higieny

Kobiety, które regularnie malują rzęsy mascarą doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego z czasem rezygnują z pełnej higieny. Zaprzestanie tarcia i używania silnych detergentów pozwalających na zmycie tuszu jest faktycznie bardziej bezpieczne dla kondycji naszych sztucznych rzęs. Jednak pozostający na nich tusz doprowadza do gromadzenia się na powiekach pasożytów i bakterii.

*Zapraszamy na nasz kurs przedłużania rzęs w Warszawie – pod okiem profesjonalnych stylistek z dużym doświadczeniem w zawodzie nauczysz się najlepszych technik pracy z klientami nad różnego typu usługami, przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów.