Kosmetyka

Kosmetologia- dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry.Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania metodami farmakologicznymi,fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną.

O Szkoleniu

W obszarze zainteresowań kosmetologii znajdują się: profilaktyka mająca na celu opóźnienie zewnętrznych oznak procesu starzenia się (bruzdy, zmarszczki); zapobieganie powstawaniu defektów skórnych oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej; zagadnienia związane z upiększaniem; skład preparatów kosmetycznych i ich wpływ na poszczególne rodzaje skóry; korygowanie wad wyglądu zewnętrznego (także ze względu na ich wpływ na psychikę i samopoczucie pacjentów); zagadnienia lecznicze dotyczące zmian skórnych, które niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny; problemy otyłości (zarówno ze względów estetycznych, jak również ich wpływu na stan ogólny ustroju); wpływ promieniowania nadfioletowego na skórę; odczyny toksyczno-alergiczne, związane z kosmetykami (wyprysk kontaktowy alergiczny, alergia typu humoralnego, uczulenie na związki z tzw. grupą “para”).

W ramach kosmetologii upiększającej wykonywane są np. manicure i pedicure kosmetyczny, makijaż okolicznościowy i trwały, przedłużanie i zagęszczanie rzęs czy henna na brwi i rzęsy. Do tej grupy zalicza się też różnego rodzaju depilacje owłosienia. Kosmetologia pielęgnacyjna to zabiegi kosmetyczne, między innymi o działaniu rewitalizującym, regenerującym czy liftingującym, które mają na celu utrzymanie elastyczności skóry i mięśni czy zapobieganie powstawaniu bruzd i zmarszczek. Reprezentatywnymi zabiegami z tej podgrupy są  mikrodermabrazja, złuszczanie naskórka czy maski. W zakres kosmetologii leczniczej wchodzi terapia schorzeń (zwykle jako wsparcie leczenia dermatologicznego): zmian barwnikowych skóry (bielactwo nabyte, ostuda, piegi, plamy na grzbiecie dłoni, tatuaż); uszkodzeń skóry pochodzenia mechanicznego (modzel, nagniotek); zaburzeń wydzielania potu, chorób łojotokowych skóry (łojotok, łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik młodzieńczy, przyustne zapalenie skóry); zmiany w strukturze włosów (siwienie, uszkodzenia włosów i owłosionej skóry głowy); zmian w obrębie paznokci (bruzdowanie podłużne, bruzdowanie poprzeczne, wrastający paznokieć) itp. W łagodzeniu objawów tych schorzeń kosmetolodzy wykorzystują m.in. mezoterapię, radiofrekwencję czy peelingi medyczne.

Szkolene Cena
Tryb przyspieszony – 30h indywidualne 1800 zł grupa 1500 PLN ( 3 os.)
Tryb standard – 50h indywidualne 2500 zł grupa 2000 PLN ( 3os.)
Mezoterapia igłowa 700,00 PLN
Mikrodermabrazja 5h 400 PLN
Kwasy złuszczające 5h 400 PLN
Nici liftingujące2800 PLN 16 h dwa dni indywidualnie
Wolumetria2100 PLN 16 h 2 dni indywidualnie
Wypełniacze + Wolumetria4000 PLN 24 h – 3 dni indywidualnie