Laminowanie rzęs – zabieg pokochany przez kobiety

Laminowanie rzęs to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Wiele kobiet marzy o długich, podkręconych oraz wyrazistych rzęsach. Nie każda jednak z nas chce wykonywać przedłużanie za pomocą syntetycznych włosków, uzyskując dość sztuczny efekt. Dla osób stawiających na naturalne sposoby przy wydobyciu zalotnego spojrzenia przeznaczona jest właśnie laminacja rzęs.

 Laminacja rzęs Grodzisk Mazowiecki – na czym polega zabieg?

 Właścicielki dość cienkich i prostych rzęs często decydują się na poprawę ich wyglądu. Przedłużanie oraz pogrubianie skutkuje osłabieniem naszych naturalnych rzęs, a efekt nie jest tak naturalny jak przy wykonaniu laminacji. Dodatkowo zabieg laminowania wpływa korzystnie na ich kondycję oraz wygląd. Zabieg mocno odżywia, unosi oraz podkręca nasze rzęsy. Jest zabiegiem bezpiecznym, ponadto wzmacnia, odżywia rzęsy oraz delikatnie je przyciemnia co pozwala na uzyskanie mocniejszego, bardziej wyrazistego spojrzenia.

 Etapy wykonywania zabiegu

 Pierwszym zadaniem jest oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs oraz nałożenie płatka pod oczami, który zabezpieczy przed sklejeniem się dolnych rzęs z górnymi. Chroni również skórę przed nakładanymi podczas zabiegu produktami. Później następuje nawinięcie górnych rzęs na silikonowy wałeczek oraz naniesienie odżywczego preparatu na rzęsy. Nałożony preparat ma za zadanie wzmocnić oraz pogrubić rzęsy. Przygotowuje również do kolejnego etapu, czyli farbowania. Do tego celu używana jest specjalna farba do rzęs w kolorze czarnym lub brązowym. Ostatnią, ale bardzo ważną fazą zabiegu jest utrwalenie za pomocą keratyny, która dodatkowo nada rzęsom blask. Istotne przy wykonywaniu tego zabiegu jest to, aby dać czas na wyschnięcie wszelkich nanoszonych środków.

 Laminowanie rzęs – opinie

 Kobiety, które już skorzystały z zabiegu są bardzo zadowolone. Jako największy plus wymieniają wyraźne podkręcenie, ale też przyciemnienie rzęs, którego nie da się uzyskać przy użyciu zwykłej zalotki. Widoczna jest poprawa w wyglądzie rzęs. Są wzmocnione i gęstsze. Dzięki zastosowanej keratynie ładnie się błyszczą. Całość łączy się w bardzo naturalny, ale jednak podkreślony wygląd rzęs. Dla osób, które nie oczekują spektakularnego i sztucznego efektu pogrubionych i wydłużonych rzęs jest to świetne rozwiązanie. Sprawia, że przy wykonywaniu codziennego makijażu rzęsy nie muszą być dodatkowo malowane tuszem, co dodatkowo je osłabia. Zaoszczędza nam to tak cenny czas podczas porannej rutyny, uzyskując efekt naturalnego make-upu.

 Jak dbać o rzęsy po zabiegu?

 Przez najbliższą dobę po wykonaniu zabiegu nie jest rekomendowane moczenie oczu. Pierwsze wrażenie może być nieco złudne. Rzęsy bezpośrednio po zabiegu wydają się szorstkie oraz posklejane. Dzieje się tak ze względu na użyte preparaty, które przez 24 godziny będą się wchłaniać, aby jak najmocniej odżywić i wzmocnić rzęsy. Jednak po upłynięciu doby rzęsy będą wyraźnie uniesione, podkręcone oraz gęste.

 Czy warto?

 Jeśli ważne jest dla Ciebie utrzymanie rzęs w dobrej kondycji to z pewnością warto. Nie dość, że nie zniszczysz rzęs zabiegiem przedłużania czy codziennym malowaniem maskarą, dodatkowo je wzmocnisz i nadasz objętości, a to wszystko przy wykonaniu naturalnego i bezpiecznego zabiegu, którego cena jest naprawdę przystępna z uwagi na długotrwały efekt utrzymujący się od 6 do 8 tygodni.