Kto nie powinien robić manicure hybrydowego? Kiedy należy wstrzymać się z przeprowadzaniem zabiegów manicure z użyciem hybryd? Po pierwsze, osoby, które cierpią na drożdżycę lub grzybicę powinny w pierwszej kolejności wyleczyć schorzenie, a następnie zregenerować płytkę paznokcia. Stany ropne, alergie na niektóre składniki chemiczne obecne w klejach i w lakierach są również wyraźnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu estetycznego na paznokciach. Dodatkowo również nie zapominajmy, że kobiety o paznokciach, których płytka jest zniszczona, powinny przed manicure dogłębnie ją zregenerować. Jeśli na naszych paznokciach rozwija się infekcja, również wstrzymajmy się z przeprowadzaniem manicure (jakiegokolwiek rodzaju) aż do momentu wyleczenia infekcji. Kobiety o obniżonej krzepliwości krwi również powinny wstrzymywać się przed tego typu zabiegami.
Sterylizacja narzędzia do manicure w salonach
Na marginesie, przymierajmy aby korzystać z usług tylko tych stylistek lub salonów, gdzie mamy pewność, że narzędzia do wycinania skórek są za każdym razem dezynfekowane. Niektóre klientki z uwagi na tę niepewność, przychodzą na manicure hybrydowy ze swoimi narzędziami do wycinania skórek. Dobrze wysterylizowane narzędzia to podstawa w pracy stylistki i jest to jedna z podstawowych zasad, których uczymy przeprowadzając nasz kurs stylizacji paznokci w naszym centrum szkoleniowym pod Warszawą. Klientki powinny być uczulone na sprawdzanie, czy narzędzia są sterylne (pamiętajmy przy tym, że mycie to nie sterylizacja).
Manicure hybrydowy w ciąży – co na to lekarze?
Niektórzy specjaliści twierdzą, że wykonywanie manicure hybrydowego w ciąży może być szkodliwe dla płodu. Używanie lamp UV, a także stosowanie substancji chemicznych lotnych to czynności, które są uważane przez część specjalistów za potencjalnie ryzykowne dla zdrowia rozwijającego się dziecka. Mimo że brakuje rzetelnych badań na ten temat, możemy być pewni, że manicure hybrydowego nie należy robić w ciąży, jeśli w trakcie niej lub wcześniej wystąpiła u nas choćby najmniejsza reakcja alergiczna na lakiery. Jeśli lakiery lub inne substancje chemiczne, którymi chcemy potraktować nasze paznokcie w czasie, gdy jesteśmy w ciąży mają formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu, również powinnyśmy bezwzględnie zrezygnować z ich używania. Podobnie rzecz się ma z akrylem: już samo wdychanie oparów powstałych przy robieniu paznokci tą metodą może być szkodliwe dla dziecka.