Ładnie zarysowane, ciemne i gęste brwi są niezwykle istotne dla efektownego wyglądu, tym bardziej że od kilku sezonów wizażyści lansują trendy na mocne ich podkreślanie. Stanowią one bowiem swoistą ramę dla twarzy, podkreślając wyrazistość oczu i rysów. Nie każda kobieta może jednak cieszyć się naturalnie gęstymi i ciemnymi brwiami. U wielu z nich włoski mają jaśniejszą barwę i są dość rzadkie. Często więc sięgają po żele i cienie do podkreślania kształtu i koloru brwi. Rozwiązaniem bardziej trwałym, które pozwala ograniczyć codzienne nakładanie kosmetyków jest makijaż permanentny brwi metodą piórkową, który zdobywa coraz więcej wielbicielek. Jak wygląda ten zabieg i jak należy się do niego przygotować?
Makijaż permanentny brwi metodą piórkową – gojenie
Makijaż permanentny wykonywany metodą piórkową jest tatuażem kosmetycznym, który utrzymuje się na skórze ok. 2-3 lat. Pozwala na co dzień cieszyć się pięknymi, podkreślonymi i ładnie zarysowanymi brwiami. Polega na uzupełnianiu pojedynczych włosków specjalnym piórem, które wprowadza pigment pod skórę. Dzięki temu jest on mniej bolesny niż tradycyjny tatuaż kosmetyczny. Pozostają po nim jednak drobne ranki, które goją się przez czas ok. 2 tygodni. W tym czasie należy przemywać skórę jedynie specjalnym płynem lub czystą wodą. Po kilku godzinach od zabiegu na brwi można nałożyć specjalną maść z alantoiną, która przyspiesza gojenie i wykonywać tę pielęgnację co kilka dni.
Microblading – cena
Koszt makijażu brwi metodą microbladingu waha się od 500 do 1000 złotych. Cena zależy od tego, ile brwi należy uzupełnić tą metodą. Warto też pamiętać o regularnym utrwalaniu tego typu makijażu, przynajmniej raz na rok. Stopniowo bowiem ulega on wyblaknięciu i nie jest już tak efektowny jak na początku.
Metoda piórkowa – opinie
Opinie o skorygowaniu brwi metodą piórkową są bardzo pozytywne i wiele kobiet decyduje się na tego typu zabieg. Podkreślenie brwi jest bowiem w tym przypadku bardzo naturalne, nie wywołuje efektu przerysowania. Warto jednak dobrać barwnik wprowadzany pod skórę tak, aby tylko delikatnie podkreślał on łuk, a nie całkowicie zastępował na przykład makijaż wieczorowy. Zdarza się bowiem, że barwnik znikając po jakimś czasie tracie swoje właściwości, a miejscu w którym został wprowadzony pojawia się zielone lub niebieskie zabarwienie.
Jak przygotować się do microbladingu? Czego nie robić przed microbladingiem?
Przygotowanie się do zabiegu microbladingu jest bardzo proste. Warto przestrzegać paru zasad:
- brwi nie powinny być barwione ani regulowane na ok. 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem
- na kilka dni przed zabiegiem powstrzymujemy się od aktywności, które mogą lekko podrażnić skórę, jak pływanie w basenie z chlorowaną wodą czy solarium
- udając się do kosmetyczki, która ma wykonać zabieg, nie używamy żadnych kremów, skóra powinna być oczyszczona i sucha
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg uzupełniania brwi polecany jest w zasadzie wszystkim kobietom. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonywania, jak:
- łuszczyca i inne choroby skóry
- cukrzyca
- przyjmowanie niektórych leków.
Jeśli szukasz możliwości przeszkolenia w metodzie uzupełniania brwi, kurs microblading w Warszawie w studio Nails Body pozwoli Ci zdobyć umiejętności, którymi zachwycisz swoje klientki. Microblading szkolenie pozwala na rozszerzenie usług oferowanych w gabinecie kosmetycznym o metody służące zatuszowaniu niedoskonałości skóry i rysów.
Ile kosztuje kurs microbladingu?
Kurs microblading cena waha się od 700 zł za szkolenie w samej metodzie piórkowej, do 2300 zł za 3-dniowe szkolenie indywidualne obejmujące kwestie makijażu permanentnego standardowego.