Paznokcie żelowe vs paznokcie hybrydowe – różnice

Obecnie dużo kobiet korzysta z usług salonu kosmetycznego. Jeśli chodzi o manicure, największą popularnością cieszy się metoda hybrydowa oraz żelowa. Obie techniki pozwalają uzyskać bardzo precyzyjny i estetyczny wygląd. Dzięki trwałości wykonanego manicure możemy cieszyć się jego nienagannym wyglądem przez długi czas.

Paznokcie żelowe vs paznokcie hybrydowe – różnice w sposobach aplikacji

Przedłużenie paznokci metodą żelową kierowane jest przede wszystkim do osób posiadających kruchą i łamliwą płytkę paznokcia. Za pomocą żelu możemy nadać im odpowiednią długość oraz dowolny kształt. Pamiętajmy jednak, że manicure żelowy wymaga dużo większych umiejętności. Warto więc skorzystać z usług doświadczonego personelu, który z precyzją zbuduje przepiękny paznokieć i nada mu odpowiedniego kształtu. Żel możemy nakładać na tipsy, ale nie tylko. Paznokcie żelowe na naturalnej płytce również świetnie się sprawdzają. Dzięki temu rozwiązaniu utwardzimy płytkę paznokcia i zabezpieczymy ją przed uszkodzeniami i łamaniem się. Z tej metody mogą skorzystać również kobiety w ciąży czy osoby borykające się z alergią, gdyż podczas wykonywania manicure nie wydobywa się szkodliwy pył. Nakładając żel musimy liczyć się z większą ingerencją w naszą naturalną płytkę paznokcia. Wymaga to również jej spiłowania.

 Manicure hybrydowy to zdecydowanie prostszy sposób na uzyskanie pięknego wyglądu paznokci. Nie jest ona jednak przeznaczona dla wszystkich. Zadowolone z tej metody będą kobiety o względnie zdrowej płytce. Kiedy paznokcie są naprawdę bardzo zniszczone i osłabione nawet najlepiej wykonany manicure hybrydowy nie będzie wyglądał dobrze. Manicure hybrydowy w Grodzisku Mazowieckim pozwala na uzyskanie pięknego, a zarazem naturalnego efektu stylizacji. Ten rodzaj aplikacji nie wymaga również piłowania płytki. Jest to więc łagodniejszy i mniej inwazyjny sposób.

Paznokcie żelowe vs paznokcie hybrydowe –  różnice w trwałości

Obie wcześniej wspomniane metody cechuje trwałość. Wiele kobiet ze względu na te właściwość decyduje się na manicure żelowy czy hybrydowy. Bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne jest metoda żelowa. Zapewnia utwardzenie paznokcia, co przekłada się na jego wytrzymałość. Hybryda natomiast jest bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, złamania czy odpryski z uwagi na swoją elastyczną i stosunkowo cienką warstwę. Jednak u osób o zdrowej naturalnej płytce z pewnością efekt będzie długotrwały.

Paznokcie żelowe vs paznokcie hybrydowe –  różnice w zdejmowaniu

 Jedynym sposobem na usunięcie paznokci żelowych jest po prostu ich spiłowanie. Konieczne jest nadbudowanie odrośniętej części paznokcia i wymodelowanie go. Płytka paznokcia na wskutek piłowania może stać się miękka i łamliwa. Zdjęcie hybrydy w salonie Grodzisk polega na pozbyciu się starej warstwy lakieru przy użyciu acetonu lub frezarki. Nieumiejętne ściąganie manicure może prowadzić do poważnych uszkodzeń paznokcia, warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy, gdyż jego odbudowa może trwać naprawdę przez długi czas. Nie narażajmy się na niepotrzebne komplikacje.

Paznokcie żelowe vs paznokcie hybrydowe – która metoda lepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Metoda żelowa pozwala na nadbudowanie paznokcia, nadanie odpowiedniego kształtu i długości – jest więc świetną opcją dla osób o słabej, łamliwej płytce. Jeśli zależy nam na bardziej naturalnym i mniej inwazyjnym wyglądzie wybierzmy hybrydę.

*Sprawdź cennik wykonania manicure w naszym salonie w Grodzisku Mazowieckim!