Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Doczepianie włosów na taśmie – jak to wygląda?

Metoda taśmowa, nazywana także kanapkową, to sposób na szybką i bezpieczną zmianę długości włosów. Nazwa “kanapkowa” pochodzi od sposobu, w jaki następuje zagęszczanie włosów. Środkiem kanapki są nasze własne włosy, do których doczepiane są dwie taśmy z włosami doczepianymi, od dołu i od góry. Pasmo dokleja się przy samej linii włosów, tuż przy skórze, dzięki czemu taśma jest niemal niewyczuwalna. Jest również bardzo lekka i przezroczysta, przez co w ogóle jej nie widać. Włosy po takim przedłużeniu wyglądają bardzo naturalnie, można też bez problemu spinać je na różne sposoby czy modelować. Jedynym regularnym zabiegiem, jaki należy wykonywać jest podciąganie taśm, które powinny znajdować się jak najbliżej skóry. Wykonuje się go najczęściej raz w miesiącu.

Czy metoda kanapkowa w przedłużaniu niszczy włosy?

Włosy tape on to obecnie najbezpieczniejsza metoda przedłużania włosów, która w żaden sposób ich nie niszczy. Poszczególne pasma przyklejane są i odklejane w prosty sposób, tylko z użyciem taśmy, bez metod podgrzewających nadmiernie włosy. Wykorzystywane włosy naturalne nie plączą się i nie tworzą kołtunów, a taśma nie ma prawa nieoczekiwanie się odkleić. Najlepiej jednak wykonywać zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową w klinikach urody i gabinetach, gdzie stosuje się wyłącznie włosy naturalne, najlepiej indyjskie, które są wyjątkowo wytrzymałe i najlepsze gatunkowo.

Jak myć włosy zagęszczone metodą kanapkową?

Włosy zagęszczone i wydłużone metodą kanapkową można traktować w zasadzie jak własne, myjąc je dobrej jakości szamponami i używając odżywek nawilżających intensywnie włosy i skórę głowy. Specjaliści polecają też częste stosowanie regenerujących masek na włosy czy nawilżanie ich końcówek olejkiem arganowym. Ważne jest, aby rozczesywać włosy tape on specjalną szczotką, która nie usunie doklejonych pasm. Po myciu należy odczekać z ich rozczesaniem, aż będą lekko wilgotne. Na noc najlepiej zaś związać włosy w luźny warkocz.

Metoda kanapkowa – najczęstsze opinie

Metoda kanapkowa cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami, ze względu na małą inwazyjność i możliwość szybkiego uzyskania efektownego wyglądu. Pokochały ją zarówno światowej sławy celebrytki, jak i kobiety, które pragną cieszyć się odmienionym wyglądem przy specjalnych okazjach.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową: cena

Przy wykonywaniu przedłużania włosów metodą kanapkową włosami indyjskimi, koszt jednego pasma na taśmie waha się od 25 do 35 złotych. W zależności od ilości “kanapek”, które należy zastosować, aby efektownie przedłużyć włosy, koszt całego zabiegu może sięgać 600-800 zł.

*Aby dowiedzieć się więcej na temat przedłużania włosów kilkoma metodami, przyjdź na nasz kurs przedłużania włosów: kilkudniowe szkolenia w okolicach Warszawy!