Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1

Niejednokrotnie klientki odwiedzające salon stylizacji rzęs nie mają doświadczenia w upiększaniu się przez przedłużanie i zagęszczanie rzęs. W takiej sytuacji, zadaniem stylistki jest nie tylko świetne wykonanie swojej pracy. Bardzo istotne jest także wytłumaczenie osobie zamawiającej usługę, jakie są wady i zalety konkretnej metody przedłużania rzęs.

Dla kogo rzęsy 1 do 1?

Rzęsy przedłużane powinny odpowiadać nie tylko indywidualnym warunkom kobiety, ale także powinny być dobrane na podstawie analizy stanu rzęs naturalnych, z którymi trafia do nas klientka. Kobiety, które mają bardzo delikatną urodę i które nie chcą diametralnie zmieniać swojego wyglądu z dnia na dzień powinny zdecydować się rozpocząć przygodę z przedłużaniem rzęs od metody 1 do 1. Rozpoczynając właśnie od niego, damy szansę naszej klientce na przekonanie się, czy zagęszczanie rzęs jest właściwą drogą do poprawiania urody dla niej.

Zagęszczanie rzęs metodą jeden do jednego – zalety i efekty “po”

Zabieg ten doskonale powiększy oko, pogłębi spojrzenie i podkreśli urodę kobiety. Sprawi, że naturalne rzęsy wydadzą się zdrowsze, a przede wszystkim, pozwoli zaoszczędzić czas na tworzeniu makijażu i demakijażu twarzy. Zabieg zagęszczania rzęs 1 do 1 nie zapewni z pewnością „efekty lalki“, ani nie zmieni tak mocno wyrazu twarzy, jak niekiedy mamy do czynienia z sytuacją po wykonaniu zagęszczaniu rzęs metodami objętościowymi: od 3 do 6 D. 

Metoda 1:1 przedłużania rzęs – na czym polega?

W przypadku tego rodzaju doklejania rzęs, aplikuje się jedną rzęsę sztuczną do jednej rzęsy naturalnej. W rzeczywistości oczywiście stylistki decydują się na doklejanie pojedynczych grubszych kępek rzęs w określone części oka, aby osiągnąć pożądany efekt (np. otworzenie oka poprzez doklejanie grubszych i dłuższych rzęs na środku oka w przypadku, gdy mamy do czynienia z opadającą powieką). Wiele zależy od indywidualnych cech kobiety, która trafia na stół stylistki. 

Przedłużanie rzęs 1:1 – przy użyciu włókien sztucznych czy rzęs z futra norki?

Metoda przedłużania rzęs 1:1 jest bezpieczna, bo nie obciąża rzęs naturalnych. Efekty w dużej mierze zależą od rodzaju materiału, z którego wykonane są rzęsy oraz oczywiście od tego, czy trafnie została dobrana ich grubość i długość. Klientki najbardziej chwalą sobie rzęsy z włókien naturalnych (z futra norek). Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju materiał wygląda dobrze jedynie przez krótki czas po zabiegu. W późniejszym czasie, pod wpływem czynników termicznych i fizycznych, rzęsy 1:1 z norki (np. syberyjskiej) bardzo szybko tracą swoją urodę. Dlatego poleca się eksperymentowanie z różnego rodzaju włosiem. Włókna syntetyczne są odporne na wilgoć, nie są tak podatne na odkształcenia.

Jak często powtarzać zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1?

Rzęsy aplikowane metodą 1:1 należy powtarzać tak często, jak wynika to z naturalnej fazy wzrostu i wypadania rzęs naturalnych. Rzęsy doklejamy jedynie na włos dorosły, który znajduje się w ostatniej fazie wzrostu. To oznacza, że zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie. 

Jesteś zainteresowana nauczeniem się najlepszych technik pracy z rzęsami? Przyjdź na nasz kurs przedłużania rzęs Warszawa i przekonaj się, jakie to proste!