Przybornik początkującej makijażystki

Osiąganie zachwycających efektów, jakie daje tworzenie różnych makijaży, zależne jest w dużym stopniu od wyuczonych umiejętności makijażystki, które doskonalimy oferując kurs na makijażystkę ale należy pamiętać o tym, że ważne jest również to, na jakich produktach operujemy. Na co zatem należy zwrócić uwagę, kompletując zestaw początkującej, lecz profesjonalnej makijażystki?

Jakie marki przyborów do kosmetyków są polecane dla początkującej makijażystki?

Przyjrzyjmy się najpierw przyborom do makijażu. Nałożenie kosmetyków dobrymi narzędziami i przy odpowiedniej technice gwarantuje piękne utrwalenie produktu na twarzy przy jednoczesnym przedłużeniu jego trwałości. Jeżeli dopiero próbujemy swoich sił w dziedzinie profesjonalnych makijaży, nie musimy od razu wydawać majątku na najdroższe produkty dostępne na rynku. Warto jednak pokazać się klientkom od możliwie jak najlepszej strony i zachować pewne standardy jakości używanych przez nas produktów. W tym wypadku tworzymy tak naprawdę reklamę samych siebie i dlatego jest to tak ważne. Na początek możemy zacząć np. od pędzli Hakuro lub nieco droższych z Zoevy, Inglota lub Sigmy. Ogromne wrażenie robią efektywnie zrobione oczy, w czym nieocenioną pomocą są zalotki. W tej kwestii możemy postawić na klasyczną Shu Uemure lub też na zalotki najbardziej znanych marek makijażowych. Z kolei ze sztucznych rzęs dosyć dobrze sprawdzają się różne ich warianty marki Ardell. W kwestii przyborów do makijażu pamiętajmy również o stosowaniu płynów do dezynfekcji.

Jakie kosmetyki na początek pracy dla makijażystki wybrać?

Kiedy mamy już skompletowane podstawowe narzędzia do pracy możemy przejść do tematu kosmetyków. Tutaj, zależnie od szkoły makijaż zaczynamy od dobrego kremu nawilżającego lub sprawdzonej bazy do makijażu. Następnie ważne jest dopasowanie odpowiedniego podkładu i korektora do typu cery klientki i okazji, na jaką jest szykowana. Mamy tutaj dosyć szerokie pole do popisu, podobnie zresztą jak przy tuszach do rzęs: od Inglota, Maca, przez Estee Lauder, Lancome po Dior. Brwi możemy upiększyć, używając dopasowanej kolorystycznie kredki i pomady. Dużo dziewczyn korzysta z pomad Nyxa lub Maca. Róż, bronzer i rozświetlasz zależy od naszych indywidualnych preferencji, w tej kwestii możemy znaleźć równie dobre produkty w każdej półce cenowej. Warto natomiast użyć dobrych cieni do powiek i postawić przynajmniej na parę porządnych palet zarówno matowych, satynowych i błyszczących. Tutaj wybór jest bardzo duży i każda z makijażystek musi odnaleźć wśród nich swoje makijażowe perełki. Na koniec pamiętajcie również o dobrym fixserze dla utrwalenia makijażu. Dobrze sprawdzi się w tej roli Inglot, Too Faced a nawet Kobo.

Podsumowanie

Wniosek z tego jest następujący: nie trzeba wydawać majątku, aby rozpocząć realizację swojej pasji makijażowej, tak naprawdę w każdej półce cenowej można znaleźć świetnej jakości produkty i warto próbować swoich sił, jeżeli tylko czujesz, że to lubisz!