Keratynowe przedłużanie włosów – co to jest?

Keratynowe przedłużanie włosów jest to jedna z najbardziej popularnych na świecie metod przedłużania włosów. W tym zabiegu stosowana i podawana jest keratyna, która jest naturalnym składnikiem budowy włosa, którego zadaniem jest nadawanie połysku włosom. Kiedy cebulkom na twojej głowie zaczyna brakować tego składnika, łuski włosów otwierają się, narażając włosy na zniszczenie. Metod przedłużania włosów jest bardzo wiele i można wykonać to na wiele różnych sposobów. Wybór tej jednej właściwej zależy od bardzo wielu czynników i zalecane jest przeanalizowanie wszystkich możliwych metod i wybranie tej najlepszej dla ogólnej budowy twoich włosów. Dwiema najpopularniejszymi metodami jest technika mikroringi: Polega ona na przedłużaniu włosów na zimno, bez używania zgrzewarki, co zeruje możliwość przegrzania włosa. Drugą najpopularniejszą metodą jest stosowanie ultradźwięku: Technika ta wykonywana jest na zimno, poprzez łączenie materiałów, w której fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są wykorzystywane jako nośnik energii. Ultradźwięki oddziałują na dociśnięte do siebie części materiałów, fala powoduje ich uplastycznienie, co w wyniku ukończenia zabiegu daje trwałe połączenie zgrzewanych materiałów.

Czy przedłużanie keratynowe niszczy włosy?

Czy keratyna na włosy je niszczy ? Wiele kobiet, które zostały obdarzone cienkimi oraz delikatnymi włosami, uważa, że po odczepieniu doczepów od włosów stan ich będzie o wiele gorszy i samych włosów zostanie o wiele mniej niż przed zastosowaniem zabiegu. Czy ich obawy są uzasadnione ? Czy jest się o co martwić ? Jeżeli metoda przedłużania została zastosowana w dopasowaniu do kondycji włosów a zabieg został przeprowadzony fachowo u ludzi, którzy przeszli szkolenie z przedłużania włosów, to w żadnym stopniu zabieg w przyszłości nie odbije się na kondycji włosów.

Keratynowe przedłużanie włosów – przeciwwskazania

Jeżeli włosy są bardzo osłabione np. przez chorobę, zażywanie bardzo silnych leków osłabiających cały organizm, ciążę, karmienie piersią, to przed decyzją o wykonaniu zabiegu należy skonsultować się z kompetentną osobą, która oceni możliwość wykonania zabiegu.

Konsultacje z profesjonalistami okażą się bardzo przydatne w przypadku, gdy posiadasz krótkie lub bardzo delikatne włosy. Wtedy najważniejszy jest wybór metody przedłużania, żeby zachować w przyszłości bardzo dobry stan zdrowia naturalnych włosów.

Kiedy zagęszczanie włosów przestanie ci się podobać nigdy nie ściągaj ich samemu. Jedynym możliwym wyborem jest odwiedzenie salonu fryzjerskiego, w którym został wykonany zabieg.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Celem każdej kobiety jest zachowanie zdrowych włosów nie pomijając o ich jak najlepszej kondycji. Chcąc zachować jak najlepszy ich stan, trzeba zadbać o ich pielęgnację. Włosy trzeba odpowiednio nawilżać i suszyć chłodnym powietrzem suszarki, jeżeli jest taka możliwość, to postaraj się zrezygnować z prostownicy i lokówki, lub stosuj je od czasu do czasu. Odradzane przez fryzjerów jest stosowanie ciężkich kosmetyków na kosmyki włosów. Bardzo często doradzanym zabiegiem jest czesanie włosów przynajmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem), oraz wielokrotnie w ciągu dnia. Podczas mycia włosów odradzane jest spuszczanie głowy w dół, najlepiej myć je w pozycji siedzącej lub stojącej, oraz obowiązkowym kosmetykiem, który nada połysk włosom oraz sprawi, że staną się one puszyste jest jedwab, który zalecany jest przez wszystkich fachowców, którzy wykonują ten zabieg.

Keratynowe przedłużanie włosów – jaka cena ?

Ceny keratynowego przedłużania włosów różnią się od rodzaju wykonywanego zabiegu i kształtują się następująco:

  • włosy na keratynę: od 600 zł
  • włosy na ringi: od 500 zł
  • włosy tape on: od 500 zł
  • dopinki clip in, przypinane u fryzjera: od 300 zł

Jeśli chcesz nauczyć się, jak perfekcyjnie wykonywać zabieg keratynowego przedłużania włosów, przyjdź na szkolenie z przedłużania włosów w naszym ośrodku!