Stylizacja rzęs i brwi

Kształt brwi i stylizacja rzęs mogą decydować o wyglądzie twarzy. Odpowiednio wymodelowane, mogą podkreślić atuty kobiety, wyszczuplić twarz, podkreślić kości policzkowe, a przede wszystkim: nadać wyrazistości spojrzeniu. Zapraszamy do naszego salonu w Grodzisku Mazowieckim, gdzie czekają na Was specjalistki w zakresie dobierania odpowiedniej stylizacji brwi i rzęs do indywidualnego typu urody.

Wykonujemy zabiegi:

laminacja brwi Browmination
lifting rzęs z laminacją rzęs Ellebana
lifting rzęs + laminacja brwi
regulacja brwi

Lifting i laminacja rzęs to zabieg naturalnego, trwałego podkręcenia i odżywienia rzęs. Po zabiegu rzęsy są pogrubione, uniesione od nasady, przez co wydają się być maksymalnie wydłużone, a ich kondycja poprawiona. Zabieg łączymy z farbką do rzęs, co daje spektakularny efekt hollywoodzkiego spojrzenia.

Dodatkowo, oferujemy zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1:1, 2D, 3D. W razie potrzeby, proponujemy klientkom również uzupełnianie rzęs już założonych.

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich naturalnych rzęs – często są one zbyt jasne, rzadkie i rosną w linii prostej. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań umożliwiających uzyskanie wymarzonego efektu w postaci długich, gęstych i podkręconych rzęs, które nadadzą charakteru każdemu spojrzeniu. Wśród popularnych zabiegów można wyróżnić, takie jak lifting i laminacja czy przedłużanie rzęs.

Lifting i laminacja rzęs a przedłużanie rzęs – różnice

Przedłużanie rzęs to popularny zabieg, który polega na wydłużeniu oraz zagęszczeniu rzęs poprzez doklejenie sztucznych włosków do naturalnych. Zabieg przeprowadzany jest przy zastosowaniu jedwabnych, syntetycznych lub półsyntetycznych rzęs oraz specjalnego kleju. Przedłużanie rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym pozwala na uzyskanie trwałego efektu, który w zależności od wybranej metody może prezentować się naturalnie, wyraziście lub wręcz przerysowanie. Zabieg ten stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać wyrazisty i unikalny efekt. Często wybierany jest także przez osoby, które mają naturalnie krótkie lub rzadkie rzęsy.

Lifting i laminacja rzęs to zabiegi, które przeprowadzane są w obrębie naturalnych rzęs bez wykorzystywania dodatkowych elementów w postaci sztucznych włosków – w przeciwieństwie do zabiegu przedłużania rzęs. Podczas liftingu ma miejsce wyraźne podkręcenie rzęs od nasady, odżywienie ich oraz nawilżenie. Z kolei laminacja polega na nałożeniu na rzęsy olejku keratynowego, który nawilży rzęsy i uzupełni ubytki protein. Przeprowadzanie liftingu i laminacji rzęs pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego oraz trwałego efektu w postaci podkręconych i wyraźnie zaznaczonych rzęs. Ten rodzaj zabiegu dedykowany jest osobom z długimi, ale prostymi rzęsami.

Wybór metody stylizacji rzęs uzależniony jest, więc od efektu jaki chcemy uzyskać oraz Naszych naturalnych rzęs. Istotnym aspektem jest także cena przeprowadzenia zabiegu oraz jego trwałość. Zdecydowanie się na lifting i laminację rzęs generuje znacznie mniejsze koszty przeprowadzenia usługi, niż w przypadku przedłużania. Ponadto lifting i laminacja pozwala na uzyskanie efektu naturalnie podkręconych, miękkich i odżywionych rzęs, który utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. Z kolei przedłużane rzęsy prezentują się dobrze około 4 tygodni i jest to metoda, która wymaga regularnego uzupełniania rzęs. Może ona także negatywnie wpłynąć na strukturę naturalnych włosków i powodować ich wypadanie.

Jak przebiega zabieg liftingu i laminacji rzęs?

Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny pozwalający na podniesienie oraz podkręcenie naturalnych rzęs. Podczas jego przeprowadzania ma miejsce oczyszczenie i zabezpieczenie okolic oka oraz zawijanie rzęs na silikonowe wałeczki. Następnie na rzęsy nakładany jest specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest ich odżywienie i nawilżenie. Laminacja to kolejny etap przeprowadzania stylizacji na naturalnych rzęsach – stanowi on uzupełnienie liftingu. Zabieg ten polega na nałożeniu na rzęsy olejku keratynowego, który jest bogaty w proteiny, soje i keratynę. Jego zastosowanie pozwala na poprawienie kondycji rzęs oraz odbudowanie ich struktury wewnętrznej. Dzięki laminacji rzęsy stają się nawilżone, odbudowane, pogrubione oraz wyraźnie zaznaczone. Połączenie liftingu i laminacji pozwala na uzyskanie zamierzonego efektu w postaci wyrazistego i naturalnego spojrzenia.

Jak często należy powtarzać lifting i laminację rzęs?

Przeprowadzanie liftingu i laminacji rzęs pozwala na uzyskanie trwałego efektu, który utrzymuje się na rzęsach od 6 do 8 tygodni. Po jego wykonaniu możliwe jest nakładanie na twarz pełnego makijażu oraz wykonywanie klasycznego demakijażu czy stosowanie kremów i serum – nie powinno uszkodzić to rzęs. Jednak, aby efekt utrzymał się jak najdłużej warto unikać pocierania oczu czy ich moczenia podczas kąpieli w basenie czy morzu. Pozwoli to na cieszenie się długimi, podkręconymi i pogrubionymi rzęsami przez założony czas.  

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg liftingu oraz laminacji rzęs jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny oraz nie wpływa on w negatywny sposób na strukturę rzęs czy skórę twarzy. Jednak istnieją pewne przeciwskazanie przed ich wykonaniem. Należą do nich:

•    infekcje i niedyspozycje oczu, takie jak jęczmień, zapalenie spojówek czy zapalenie rogówki,

•    jaskra i zaćma,

•    choroby alergiczne oka,

•    nadwrażliwość oczu,

•    odbywanie chemioterapii,

•    choroba skóry lub urazy skóry – skaleczenia, otarcia, oparzenia i obrzęki w okolicy oka.

Dlatego przed planowanym zabiegiem liftingu i laminacji rzęs warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który udzieli wszelkich niezbędnych informacji na ten temat.