Dlaczego należy unikać czesania przedłużanych włosów zwykłą szczotką?

Nie wszystkie włosy lubią być czesane, często czesanie może je osłabiać, łamać i prowadzić do wielkiego pogorszenia formy włosa. Jeżeli używasz dodatkowo źle wybranej szczotki lub grzebienia, to końcowe efekty mogą być bardzo złe. Cały sukces pięknych włosów nie leży tylko i wyłącznie w kosmetykach, ale również w dobrze dobranych akcesoriach do ich pielęgnacji. Przed pójściem na zabieg należy zakupić specjalną szczotkę, ponieważ rozczesywanie włosów normalną szczotką prowadzi do ich łamania, oraz nie szarpie końcówek powodując bardzo duże osłabienie i zniszczenie włosów.

Szczotka do włosów przedłużanych – wszystko co musisz wiedzieć

Szczotka do włosów przedłużanych z dzika jest najpopularniejszą ze wszystkich dostępnych na rynku. Włosy dzika są bardzo elastyczne i sztywne co powoduje idealne rozplątanie włosów i dodaje im bardzo dużej objętości, oraz nie niszczy włosów podczas czesania. Przy zakupie szczotki należy zwrócić uwagę na sześć szczegółów takich jak:

Rozmiar – ma on znaczenie z kilku względów, czym większy grzebień tym będzie on szybciej rozczesywał włosy co przydaje się do długich i gęstych włosów. Posiadając włosy do ramion, nie potrzeba inwestować pieniędzy w szczotkę o dużej powierzchni.
zagęszczenie włosa – szczotka, która posiada wąskie rozstawienie kępek, będzie sprawdzać się na cienkich włosach a szczotka, która posiada szerokie rozstawienie kępek na włosach grubych ale bardzo zdrowych.
Długość włosia – Przy posiadaczach cienkich włosów najlepiej sprawdzają się szczotki o krótkim włosiu a dla posiadaczy bardzo grubych włosów polecana jest szczotka do sztucznych włosów z długim włosiem.
Rozczesywacz – Jeżeli macie problemy z czesaniem swoich włosów idealnym wyborem będzie zakup szczotki z igiełkami, zwanymi rozczesywaczem, które ułatwią wam rozplątanie włosów.
Rączka – Warte uwagi jest w jaki sposób i w jakich okolicznościach będziemy używać szczotki, jeżeli chcecie swoją szczotkę nosić w małej torebce bardzo mądrą decyzją będzie zakup szczotki z małą rączką.
Marka – czy ma ona bardzo duże znaczenie ? Bardzo ważne w szczotce jest naturalne włosie, wiele firm używa włosia sztucznie tworzonego. Jednym z produktów godnych polecenia jest Balmain Extension Brush, kupując ten produkt w drogeriach mamy pewność, że kupujemy produkt z naturalnym włosiem dzika, a używanie jej sprawi, że włosy będą idealnie rozczesane.

Wybór szczotki: Rossmann czy Allegro?

Zależy od środków ale lepszym wyborem jest kupienie szczotki zaufanej firmy, której mamy pewność, że włosie jest w 100 procent naturalne i nowe, takie dostaniemy w drogeriach, po bardzo dobrych cenach i często możemy znaleźć te produkty na przecenach.

*Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pielęgnować włosy po przedłużaniu, przyjdź na nasz kurs przedłużania włosów w Grodzisku Mazowieckim w ok. Warszawy. Nauczysz się, w jaki sposób przedłużać włosy, aby wyglądały efektownie, jak dbać o włosy po zabiegu oraz jak przygotować klientkę do zabiegu.