Gojenie brwi po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny jak można wywnioskować już po samej nazwie to trwałe podkreślenie brwi, oczu oraz ust. Na twarzy wykonuje się specjalistyczny zabieg, którego efektem, jest trwały i widoczny lifting. W ostatnim czasie to coraz popularniejsze rozwiązanie, dlatego jedni zastanawiają się, ile kosztuje kurs na makijaż permanentny, a inni jak długo goją się podrażnienia skóry, które występują po takim zabiegu. W dzisiejszym artykule zajmiemy się szczególnie tą drugą kwestią i już na początku chcieliśmy zaznaczyć, że nie ma się czego obawiać!

Brwi permanentne – jak długo się goją?

Po zakończeniu zabiegu makijażu permanentnego na skórze pojawiają się zaczerwienienia i podrażnienia. To normalna reakcja organizmu, która u jednych występuje w większym nasileniu, a u innych w mniejszym. To właśnie od tego zależy również czas, po jakim takie efekty znikną z powierzchni skóry. Standardowo jest to od 3 do 5 dni po zabiegu – podrażnienie znikają, a skóra wygląda normalnie. Jeśli chodzi o głębiej zakorzenione zmiany w strukturze, to obliczony, że skóra wraca do pierwotnego stanu już w przeciągu 28 dni.

Strupki po makijażu permanentnym brwi

U niektórych osób po zabiegu makijażu permanentnego, na brwiach oprócz podrażnień, występują również strupki. To jak najbardziej normalny efekt, dlatego nie ma się czego obawiać. Te, podobnie jak zaczerwienienia, znikną po paru dniach, a spod spodu wyłoni się zdrowa i estetyczna skóra.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym?

Pamiętajmy, że proces gojenia można przyspieszyć, stosując odpowiednie techniki bezpośrednio po zabiegu. Kosmetolodzy przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie drapać, pocierać, czy zrywać strupków. To zdecydowanie nie pomaga w procesie gojenia, a w dodatku może pozostawiać blizny na całe życie!

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Jak już wspominaliśmy odpowiednia pielęgnacja brwi po zabiegu makijażu permanentnego to podstawa i proces, który może znacznie przyspieszyć powrót do dobrej formy skóry. Szczególnie osoby wrażliwe powinny zwrócić na to uwagę. Konieczne jest odpowiednie nawilżenie skóry przy pomocy kremu z witaminą E. Tutaj trzeba zaznaczyć, że nawilżenie, to nie to samo, co natłuszczenie, które w tym przypadku nie jest pożądane, gdyż może wręcz spowolnić proces gojenia skóry.

Jak wygląda microblading po wygojeniu?

Microblading polega na tym, że na skórze w miejscu brwi rysowane są kreseczki, które mają za zadanie imitować włoski. Ten zabieg w pewnym stopniu można porównać do robienia tatuażu – pożądany efekt jest bardzo podobny. W tym przypadku również skóra potrzebuje chwili na regenerację. Obliczono, że naskórek jest w stanie wrócić do pierwotnej kondycji już w 28 dni. Po zabiegu nie pozostają żadne efekty – no może z wyjątkiem estetycznych i równych brwi!

Mamy nadzieję, że rady przedstawione w tym artykule będą pomocne nie tylko dla osób, które robią kurs makijażu permanentnego, ale również tych kobiet, które poddały się takim zabiegom kosmetycznym. Pamiętajmy, że dobry wygląd zależy nie tylko od pracy kosmetyczki, ale również nas samych!